ישיבה שהוא יאהב

ישיבת חנוך לנער החלה דרכה בשנת תשס"ג (2003) בישוב שדה אליעזר שבגליל העליון. מקבוצה קטנה של בחורים ומספר מצומצם של אנשי צוות, פרחה הישיבה בשנות קיומה למוסד רחב, משומן ומקצועי. כיום ממוקמת הישיבה בקמפוס המרהיב של אכסניית הנוער בצפת. למעלה מ-100 תלמידים לומדים בישיבה ומרגישים בה כמו בבית. 

הישיבה רואה בכל תלמיד אוצר אדיר של יראת שמיים ודרך ארץ אותם צריך רק לגלות ולממש. השימוש האמיתי במגוון כלים חינוכיים ומקצועיים אכן מוכיח את עצמו בכל יום ועל כך יעידו בכל פה מאות בוגרים מאושרים.

בישיבה כיתות לימודים לתלמידים בגילאי 13-16.

 

באנו ללמוד!

תוכניות הלימודים בישיבה נבנו תוך מחשבה, שום שכל ובעיקר: ראיית התלמיד כמרכז המוסד. מגוון רחב של כלים דידקטיים משמשים את צוות הישיבה. מצגות ושיטות העברת חומר מתקדמות, שיעורים פרטיים, סיורי שטח והתנסות מעשית.

הישיבה מאמינה ביכולת של כל בחור לחוות את הלימודים כחוויה מאושרת, אילו רק תינתן לו אפשרות ותיבנה עבורו דרך-גישה הראויה לו.
מתוך הכרה בחשיבות ההתייחסות האישית והפרטנית בגילאים אלו, כל כיתה בישיבה מונה לא יותר מאשר 14 תלמידים. עובדה שמאפשרת למחנכים והמורים לשמור על קשר-עין חינוכי ולימודי עם כל תלמיד.

מעל כל אלה, ניצבת חווית-החוויות של הישיבה: דביקות ומסירות מוחלטת למנהיג העם היהודי בדורנו - הרבי מלובביץ', המלך המשיח. רבני הישיבה, מדריכיה ואנשי צוותה עושים לילות כימים על מנת להדביק את התלמידים באותו קשר עמוק, איתן ואמיתי. לשם כך מוקדשות התוועדויות ארוכות עם צוות הישיבה ומשפיעים מאנ"ש, התוועדויות שנמשכות עמוק אל-תוך הלילה.

 

נפש בריאה, תלמיד בריא!

ההצלחה הלימודית של תלמידי הישיבה מגובה כל העת בפעילויות מהנות. פעילויות המאפשרות לתלמיד 'לשחרר לחץ' ולהחליף כוח לקראת המשך הלימודים.

בהפסקות פועלת בישיבה משחקייה מאובזרת. במשחקייה - מערכות פלייסטייש'ן מתקדמות, שולחנות פינג-פונג, הוקי-אוויר ומשחקי חברה ומחשבה שונים. כמו כן ניתן להשאיל במשחקייה כדורי רגל וסל למשחקים מאתגרים ומהנים. כמו כן, תלמידי הישיבה יוצאים מידי שבוע לשעות הנאה ארוכות בבריכה.

בשעות אחר-הצהריים מתקיימים בישיבה חוגי העשרה במגוון תחומים. ביניהם: ספרות סת"ם; מוזיקה; גינון וטיפול בבעלי-חיים; דרמה; גרפיקה ממוחשבת; עזרה ראשונה; ספורט ונגרות. 

הידע הנרכש בחוגי ההעשרה לא נותר תלוי באוויר אלא מיושם בשטח תוך זמן קצר. כך למשל, בשיתוף פעולה עם  חברת ההפקה החרדית  "ניצוצות של קדושה"  יצרו תלמידי מגמת הדרמה מספר סרטי איכות. תלמידי מגמת המוזיקה הופיעו כהרכב במספר אירועים תחת השם 'אתערותא' ואף הפיקו אלבום מוזיקלי מרשים. וכן.. רק לאחרונה, תלמיד מגמת עזרה ראשונה נקלע לתאונה בירושלים, ביצע החייאה במשך דקות ארוכות עד להגעת כוחות ההצלה והציל חיים.

מעת לעת יוזמים רבני הישיבה ומדריכיה יציאה לבילוי משותף באטרקציות שונות וטיול בלב שכיות-טבע ברחבי ארצנו הקדושה.