החייל בנימין לב הי"ד בוגר ישיבת חונך לנער  

בנימין נולד בצרפת. כשהיה בן חמש עלה עם משפחתו לישראל, והם התגוררו בעיר אלעד. לאחר שסיים את הלימודים בתלמוד תורה חב"ד בעיר, עבר ללמוד בישיבות חב"ד  בבני ברק  ובמוסדות  "חנוך לנער" בצפת והתגייס לצנחנים. אביו, הרב נתנאל לב, מחשובי רבני חב"ד בצרפת, סיפר: "מגיל 14 כמעט לא ראינו אותו, כי חזרנו לצרפת והוא למד בארץ. הוא היה בחור שקט שעזר לאחרים והעניק להם ביטחון". 

חֶמִי, חבר מחטיבת הצנחנים, מספר: "בנימין והצוות שלו היו בקו התפר. מפקד הפלוגה שלו הבין שזו מלחמה, לקח איתו את בנימין שהיה קלע ואת החובש של הפלוגה והם ירדו לדרום. הם הגיעו לקיבוץ כפר עזה, שם חברו לכוח לוחם ונתקלו במחבלים. אחד מהחיילים נפגע מאש המחבלים והחובש מיהר לטפל בו אך התקשה לגרור אותו למקום מסתור. בנימין, שראה זאת, רץ  במסירות נפש לסייע כדי למשוך את הפצוע למחסה. כל זאת תחת אש כבדה. בנימין נפגע מכדור שיצר דימום פנימי. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי והרופאים נאלצו לקבוע את מותו. הוא קפץ תחת אש כדי לסחוב פצוע למחסה – וזה מספר את הסיפור על הלב הגדול שלו. מגיע לו צל"ש". 

  

כחייל שמשפחתו אינה גרה בארץ, היה בנימין זכאי לשהות חודש בשנה עם משפחתו. "הוא היה אמור להגיע בחודש ניסן וזה נדחה מטעמים מבצעיים", סיפרו בני משפחתו, "לאחר מכן היה אמור להגיע בתקופת חופשת הקיץ וגם זה נדחה. לבסוף הגיע בסוף השנה והיה איתנו חודש. רק בדיעבד הבנו שה' עשה איתנו חסד וזו הייתה פרידה ארוכה, אחרי כמעט עשר שנים שבהן הוא לא גר בבית".  

  

"לא הצלחנו לישון כל הלילה", הוא שיתף. "למחרת בבוקר היינו כבר בדרך לארץ הקודש. זו הייתה הטיסה הכי קשה שהייתה לי בחיים. מצאתי נחמה בכך שהצעתי לאנשים להניח תפילין. היו כאלה שסיפרתי להם שאני בדרך להלוויית בני. 'הוא כבר לא יוכל להניח', אמרתי להם ופרצתי בבכי. כל הגברים היהודים שהיו במטוס, כולל הקברניט, הניחו תפילין. בהם היו יהודים שאפילו לא ידעו לומר 'שמע ישראל' בעל-פה". 

  

בהלוויה סיפר הרב לב לנוכחים שהוא פתח בקמפיין התרמה, אבל לא של כספים, אלא קמפיין הנחות תפילין לעילוי נשמת בנו. "אמרתי לכולם שאנחנו רוצים להגיע ל-15 אלף הנחות תפילין של יהודים – עד ליום השלושים לנפילתו של בני", סיפר. "את יעד המינימום בניתי לפי מספר הנחות התפילין שבנימין היה יכול להניח לו היה ממשיך את חייו איתנו פה עד מאה ועשרים". הרב לב מספר כי "כלל שליחי חב"ד בצרפת נרתמו לפרויקט הזה, וגם שליחים מהעולם". 

גם בישראל הצטרפו רבים לבקשת האב והניחו תפילין לזכר בנו שנפל בקרב. באמצעות מערך חירום של צעירי חב"ד, יוצאים אלפי החסידים מדי יום ומניחים תפילין לחפצים בכך, לזכרו של בנימין לב ולזכרם של שאר הנרצחים והנופלים. 

לעילוי נשמת הקדוש בנימין בן יבדל לחיים טובים אביו הרב נתנאל לב שליט"א

 

אהבתם? שתפו!

הנה הנה משיח בא

מסע מלא עוצמה

בהתאם לדרך שהתווה הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, אנו מלווים את תלמידי חנוך לנער במסע מלא עוצמה וללא פשרות. כאן לא מתפשרים לא באורח החיים החסידי ולא ברמה המקצועית, מתוך אמונה אמיתית ביכלתו של כל אחד להיות מצוין!

שאלה? כתבו לנו!

משפחת חנוך לנער מתאחדת עם כתיבת ספר תורה

לזכות תלמידי ובוגרי הישיבה ומשפחותיהם.

ולזכר נשמת הנופלים בוגרי הישיבה הי"ד