יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

כרם חיה מושקא
לגלות את הטובה!

מגיעות רחוק, באהבה

לצד המענה האיכותי שמעניקים מוסדות חנוך לנער לנערים בגילאי הישיבה, עלה והתחדד הצורך במענה מקביל גם לנערות. הדרישה לבית ספר ש"רואה את התלמידה" ומציע תשתית לימודית ורגשית איכותית עלתה מהשטח שוב ושוב.
כך נוסד "כרם חיה מושקא": בי"ס שש-שנתי לנערות בגילאי 14-17 (כיתות ט'-י"ב), המעניק לכל נערה אפשרות לגלות את כישוריה הייחודיים, ללמוד באווירה חסידית וליהנות ממענה רגשי-מקצועי מעולה ומגיבוש חברתי.

אנו מאמינים כי התמקדות ביכולותיה ובחוזקותיה של כל נערה פותחת את השער להצלחות גדולות, היום ובעתיד.

הקודם
הבא

לצמוח בכל המישורים

"כרם חיה מושקא" אינו עוד בית ספר: זהו מרחב לצמיחה בכל הרבדים, בליווי נשות המקצוע הבכירות ביותר. תכנית הלימודים מדורגת ומותאמת אישית לכל תלמידה; לרשות התלמידות עומד מערך טיפולי מקצועי המעניק מעטפת של תמיכה רגשית ומאפשר להן לגלות את הכוחות ולבנות את עצמן לחיים; לאורך השנה אנו מקיימים מגוון פעילויות גיבוש וכמובן – מנחילים ערכים חסידיים של אמונה והתקשרות לרבי מתוך אהבה.

בתיכון תנאי פנימייה מלאים ברמה גבוהה ואנו מגישים את התלמידות לבחינות הבגרות. אחוזי ההצלחה מרשימים מאוד ובית הספר זוכה להערכה בקרב גופים מקצועיים רבים.

המגמות המקצועיות

מגמת אמנויות העיצוב

מסלול המשלב לימודי אמנות קלאסיים עם עבודה על תוכנות המחשב העדכניות בשוק. פותח את השער להשתלבות במגוון תחומים הנהנים מאחוזי השמה גבוהים, ובהם הייטק, מיתוג ועוד, כשכירות או כעצמאיות. המעוניינות יוכלו להמשיך בהכשרה לקבלת תעודת הנדסאות או ללימודים אקדמיים.

מגמת קונדיטוריה

בליווי שפים קונדיטורים בכירים, התלמידות לומדות ומתנסות בטכניקות אפייה יצירתיות ובעבודה עם חומרי גלם משובחים. בסיום המסלול הכולל עבודה מעשית יקבלו העוברות בהצלחה תעודת קונדיטור.

כמה דברים שממש כדאי לדעת על כרם חיה מושקא

ללמוד בקטן זה להתקדם בענק

הלימודים ב"כרם חיה מושקא" מתבצעים בכיתות קטנות ובחלוקה להקבצות מותאמות. במידת הצורך נהנות התלמידות גם משיעורים פרטיים!

כאן, הדאגה לאחר היא חלק מהחיים

הנערות משלבות התנדבות בקהילה כחלק בלתי נפרד מהפעילויות החברתיות. בין השאר הן מחלקות סלי מזון ומבקרות בבתי אבות לשמח קשישים

מתקדמות מהצלחה להצלחה

הצוות המקצועי עושה הכל כדי שהנערה תפיק מעצמה את המיטב בכל תחום - לא רק הלימודי! למשל: בניצול הזמן, בהתנהלות אישית, בלקיחת אחריות בתרומה לחברה ועוד . התנאים הפיזיים העומדים לטובת התלמידות הן בחדרי הפנימייה הן בחדר האוכל ובחדרי הספח הינם כר פורה לאוירה המשפחתית השלווה והנעימה ששוררת בכרם

לא טיולים - מסעות!

במהלך המסעות, לצד החלפת האווירה והמקומות החדשים בהם מבקרות הנערות, הן מתפנות לגלות את עצמן ולהתרכז בדרך שלהן להצלחה ולצמיחה אישית! כל תאריך חסידי הופך לחוויה של ממש! הפעילות המגוונת הנעשית בשיתוף התלמידות הינה הזדמנות להעצמת החיבור לערכי החסידות

תמונות ואווירה מהפעילות בתיכון

סיפורי הצלחה

שושי רוטמן - פורשת כללית

יהודה סיבוני - פורש צה"ל

דימיטרי פרידמן - פורש רפא"ל

פעילות עם ערך ומשמעות

מעמד חנוכת הבית לחדר האוכל ב'כרם חיה מושקא'

טקס חנוכת אולם חדר האוכל והמטבח התקיים בבית הספר 'כרם חיה מושקא' בקרית שמונה שהוקם ע"י רשת 'חנוך לנער' והחל את דרכו בשנה שעברה, כאשר בשנה זו נכנס למשכנו המפואר בקרית שמונה • טקס הסרת הלוט וההתוועדות התקיימו בהשתתפות הנגיד הרב אליהו שלאסבערג, הרב יוסף יצחק וילשאנסקי ועוד

קרא עוד »

בשורה: בי"ס חסידי פנימייתי לנערות אנ"ש בקמפוס חדש

אחרי ההצלחה במפעלי החינוך של מוסדות 'חנוך לנער', הוחלט כי הגיע תור הבנות. עד עתה לא הייתה מסגרת שכזאת, והמשמעות היא שמי שמסיבה מסוימת לא השתלבה במוסד החינוך, נותרה ללא מענה אל מול הסכנות האורבות בהמשך דרכה החסידית. לאור זאת בחנוך לנער הוחלט 'להרים את הכפפה' ולהקים מוסד לבנות אנ"ש

קרא עוד »

נעים להכיר אישית!

אם יש משהו שממש כדאי לכם לעשות זה להכיר מקרוב את הנבחרת המקצועית המסורה שמרכיבה את צוות חנוך לנער. מאחורי הלמידה החדשנית, הפיתוח האישי-מקצועי והמעטפת הרגשית עומדים אנשי חינוך מהשורה הראשונה בישראל.

הצוות שלנו מורכב מר"מים ומשפיעים שלוחי הרבי המובילים במסירות ובחכמה את מערך לימודי הקודש, מורים מקצועיים שנבחרו בקפידה למגמות השונות, צוות טיפולי מקצועי ויועצים בכירים. וכמובן, צוות המדריכים הנמצא בקשר הקרוב ביותר עם התלמידים, מעניק להם אוזן קשבת ומלווה אותם בכל הרגעים המשמעותיים.

לבנות עתיד נפלא לבתך
זו הבחירה שלך

בואו ונצא לדרך

יש לכם שאלה? מתלבטים? שיחה טלפונית אחת והדברים יתבהרו הרבה יותר טוב, צרו קשר!

בוגר הישיבה?

השאר לנו את הפרטים שלך, אנחנו רוצים לשמור על קשר.